HAZIR TERMOPLASTİK YOL İŞARETLEMESİ

Sınıfının ilk ve tek yerli ürünü
Readymark firmamız tarafından Türkiye’de üretimi yapılan sınıfındaki ilk ve tek üründür. Standart yol işaretlerinden çok ileri olan Readymark, sunduğu alternatif çözümler sayesinde çok kullanışlıdır.

Readymark ürün yelpazesi oldukça geniştir. Trafik ile ilgili tüm resmi tescilli trafik sembolleri, işaretleri, çizgileri, okları, şekil ve harfleri; kamu ve özel kurumlara ait tüm isim ve logolar, özel tasarımlar, oyunlar, spor işaretlerinin Readymark uygulaması yapılmaktadır.

Readymark devletlerarası otoyollarda, blok kontrastında, bisiklet yollarında, otobanlarda, kavşaklarda, havaalanlarında, ticari veya özel trotuar işaretlemelerinde, kamu kurumlarında kullanım amaçlı; dayanıklı, yüksek kayma direncine sahip ve geri yansıtmalı bir trotuar işaretleme malzemesidir.

Uygulaması kolay, uzun ömürlü ve çevre duyarlılığı yüksek
Readymark uygulaması kolay, uzun ömürlü ve çevre duyarlılığı oldukça yüksek bir malzemedir. Yüksek görünürlük ve yansıma özelliği ile trafik güvenliğini en iyi şekilde sağlar. Readymark’ın uzun süreli dayanıklılığı özellikle kavşaklar ve şehir içi gibi trafiğin yoğun olduğu alanlar için mükemmel bir çözümdür. Ayrıca bu malzeme motoryağı, kar ve buzlanmaya karşı dayanıklıdır.

Readymark’ın cam kürecikleri optimum yansımanın oluşmasını sağlar. Bu özellik, karanlık çöktükten sonra sürücü emniyeti ve rahatlığı açısından bir önkoşuldur. Cam kürecikler eşit şekilde Readymark’ın yüzeyinde ve 3 mm kalınlığındaki malzemenin içerisinde mevcuttur. Yansıtma etkisi malzemenin tüm hizmet süresi boyuncu devam eder.

TEKNİK ÖZELLİKLER
AÇIKLAMAHazır termoplastik yol işaretlemesi ön-karışımı ve cam kürecikleri ile ısıtılarak uygulanır.
KULLANIMDevletlerarası otoyollarda, blok kontrastında, bisiklet yollarında, otobanlarda, kavşaklarda, havaalanlarında, ticari veya özel trotuar işaretlemelerinde, kamu kurumlarında, kullanım amaçlı; dayanıklı, yüksek kayma direncine sahip ve geri yansıtmalı bir trotuar işaretleme malzemesi.
MALZEMEEster modifiyeli reçine, cam kürecikler, pigmentler, bağlayıcılar, filtre agregasları, abrasifler.
KALINLIK2,8mm±0,3mm
RETROREFLEKTİVİTE (RL)Mükemmel (Beyaz için minimum 230 mcd·m-2·lx-1 Gece görünürlüğü için reflektif işaretleme, ıslak görünürlük RW Min.100 mcd·m-2·lx-1 gece) (EN 1436+A1:2009)
PARLAKLIK FAKTÖRÜ (B)Beyaz için min. 80, Sarı için min. 50 (EN 1436+A1:2009)
GÜNDÜZ GÖRÜNÜRLÜĞÜ (QD)Min 200 (EN 1436+A1:2009)
KAYMAZLIK DİRENCİ (SRT)Min 45 (EN 1436+A1:2009)
ÇEVRESEL MUKAVEMETGüneş ışığı, su, tuz veya olumsuz hava koşulları ve yağ ile benzinden etkilenmez.
UV SINIFIUV1 (EN 1871)
ABRASİFMinimum 7 sertliğinde (Mohs ölçeği)
HAVA KOŞULLARINA MUKAVEMETYüksek
RENKLERBeyaz, sarı, yeşil, siyah, kırmızı, mavi
PERFORMANS ÖMRÜMinimum 12 Ay
UYGULAMAAsfalt, katı Portland çimentosu
RAF ÖMRÜ24 ayfan fazla
PAKETLEMEPalet içerisinde koruyucu plastik film ve karton
İÇERİK VE ORTAYA ÇIKMA SINIRLARI
BİLEŞENLERİÇERİKCAS NUMARASI
Modifiye Maleik Gliserol Reçine Esteri% 15 - 308050-26-8
Kalsiyum Karbonat% 30 - 70471-34-1
Cam Küreciği% 30 - 5065997-17-3
Polimerler% 5 - 15Bilinmiyor
Titanyum Dioksit% 0 - 1313463-67-7

Teknik detaylar için ürün kataloğumuzu inceleyiniz.